Blog

מזית פלאצ'י | מעצבת פנים / כללי  / מעצבת דירות קטנות: דגשים חשובים שחובה לדעת! 
מעצבת דירות

מעצבת דירות קטנות: דגשים חשובים שחובה לדעת! 

גידול האוכלוסין בישראל, יחייב רבים מאיתנו להסתפק בחללי מגורים קטנים. יש המעדיפים את הקונספט כבר היום, או מסתפקים בדירה קטנה בלית ברירה. אז מה חשוב שתדעו אודות מעצבת דירות קטנות? כל המידע בהמשך! הישארו איתנו!

דירה קטנה היא לפעמים ברירת מחדל כלכלית, אבל ניתן גם לבחור במודע לצמצם את מרחב המגורים, אם מטעמים אקולוגיים, למניעת בזבוז משאבים ואגירת חפצים, אם מטעמי הגיל המתקדם והתרוקנות הקן המשפחתי.

אבל דירה קטנה, לא חייבת להיות דירה צפופה או חנוקה. עיצוב אופטימלי ושימוש נכון בצבעוניות, באביזרים, בריהוט ובארגון, יהפוך אותה לגדולה, מאווררת ונרחבת יותר למראה.

דגשים חשובים בעיצוב דירות קטנות

שימוש מושכל בתנאי החלל, הוא קריטי בדירות קטנות ונדרשים פתרונות יצירתיים, כדי להפיק מהן את המקסימום.

העקרונות המרכזיים הם צבעוניות בהירה, פתרונות אחסון משולבים, רהיטים רב שימושיים, חלוקת החלל באמצעות צבעים וטקסטורות ומיעוט חפצים ואביזרים.

כיום חברות העיצוב לבית נותנות מענה לדרישה הגוברת לפתרונות לדירות קטנות וניתן למצוא מגוון אביזרים מודולריים כמו דלפקי אוכל נשלפים, מיטות המתקפלות לקיר ומערכות ישיבה המכילות תאי אחסון.

מעצבת דירות קטנות: חללים פתוחים ורהיטים קטנים

ליצירת תחושה מאווררת, מומלץ לשמור על חללים פתוחים ככל האפשר. ניתן לשם כך לחצוץ בין חדרים במחיצות זכוכית (יתאים לחדר שינה וחדר רחצה), בשידות מדפים, במחיצות ניידות, וילונות חרוזים ועוד.

אשליית גודל בדירה קטנה, תינתן באמצעות ריהוט מועט וקטן ממדים. כיום ניתן למצוא רהיטים רבים, הקטנים  מהסטנדרט, ושאינם מתפשריםעל נוחות.

גם חומרי הגלם של הריהוט והאביזרים ישפיעו על תחושת הגודל ומומלץ ללכת על חומרים שקופים וקלים כמו פליז וזכוכית. בבחירת הצבעים והמרקמים. חשוב להקפיד על מינונים, כדי לא ליצור עומס.

אלמנטים עיצוביים אנכיים בחדר, ייצרו אשליית גובה ומרחב וניתן לעבוד גם עם מראות על קירות ודלתות ארונות, ש"יכפילו" את החדר ויחזירו אור.

השתמשו במראות הם נותנות אשליה של גודל ואם אתם אוהבים וילונות תדאגו שהם יותקנו מריצפה עד תיקרה.

איך לעצב את חדרי הבית במסגרת תהליך עיצוב דירות קטנות?

  • סלון – גם עם סלון בגודל צנוע, אפשר לעבוד. פינת ישיבה בגוונים בהירים, תאורה טובה, בשילוב של אור מהחלון וגופי תאורה ייצרו תחושת גודל. חיבור של הסלון עם חדר האוכל והמטבח לחלל אחד, מתבקש בדירה קטנה וניתן לייצר אותו באמצעות הצבעוניות והסגנון. לחציצה ניתן להשתמש בקיר חצי שקוף, או בפריט ריהוט כמו ספרייה או שידת מדפים. 
  • מטבח – מטבח קטן, צריך להיות מתוכנן במדויק, להקלה על ההתנהלות. דגש חשוב הוא פתרונות אחסון המנצלים את המרחב, כמו מתלים על הקירות. המטבח ואביזריו צריכים גם הם להתאפיין בצבעוניות בהירה וגם כאן, שילוב של תאורה טבעית עם גופי תאורה חזקים, יצרו תחושת גודל.
  • חדרי שינה – פלטת צבעים בהירה, לקירות, לטקסטיל, לריהוט ולאביזרים תגדיל גם את חדר השינה. שימוש בוילונות בהירים, מעבר לממדי החלון, יגרום ל"הגדלת" החלון והקיר כולו. מראות כציפוי לדלתות ארון הבגדים, יתרמו גם הן לתחושת הגודל. גם בחדרי השינה חשוב לארגן חללי אחסון בתוך רהיטים, שאינם תופסים מקום. בחדר שינה קטן אך גבוה, אפשר להקים גלריית עץ שתשמש כמיטה. בחדרי ילדים, מלבד מיטת הקומתיים הקלאסית, ניתן להשתמש בספה נפתחת, שבלילה הופכת למיטה.
  • חדר רחצה – גם את החדר הקטן בדירה חשוב לנצל בצורה יצירתית. להמעיט באביזרים ולהעדיף מדפים על אחסון רצפתי. גם כאן תועיל צבעוניות בהירה ופסטלית ועדיף כמובן לבחור במקלחון עמידה, על פני אמבטיה.

מזית פלאצ'י: מעצבת דירות והום סטיילינג

מזית פלאצ'י, מעצבת פנים והום סטיילינג לחללים מסחריים ופרטיים, מומחית בתכנון חללים , בנית קונספט עיצובי מותאם ללקוח ובהלבשת החלל . לסטודיו פרויקטים שונים בתכנון ועיצוב דירות קבלן, קליניקות, מכוני יופי ואסתטיקה, עיצוב מרפאות שיניים  ועוד. פלאצ'י בוגרת לימודי עיצוב בסטודיו B6 ובעלת תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים. צרו קשר לייעוץ ראשוני ללא תשלום! בהצלחה!

לשיחת ייעוץ ללא עלות התקשרו עכשיו

Call Now Button דילוג לתוכן